خدمات برش

خدمات برش سرو سازه به بخش های مختلف ذکر شده تقسیم می شود :

خدمات برش سرو سازه

خدمات برش

خدمات برش پلاسما

برش پلاسما پروسه ای است که در آن فولاد یا سایر فلزات (گاهی اوقات برخی مواد دیگر)در قطرهای مختلف بوسیله یک مشعل (torch) برش داده می شود.در این برش یک گاز نجیب (در برخی موارد هوای فشرده) با سرعت بالا از نازل دمیده شده و در همان لحظه یک قوس الکتریکی (Electrical ARC) بین گاز در سر نازل با سطح برش ایجاد می گردد وگاز به حالت پلاسما می رود.پلاسما به اندازه کافی گرم است تا فلز را ذوب کند و برش صورت پذیرد.هوای فشرده نیز به اندازه ای فشار دارد که فلز ذوب شده را از مسیر برش دور کند.

کاربرد برش پلاسما

برش پلاسما روی هر نوع فلز رسانا ، فولاد نرم ، آلومینیوم ، استنلس استیل و… می تواند انجام شود.

اما این تکنولوژی برای فولاد ایده‌آل میباشد.در مورد فلزات غیر آهنی حداکثر عمق برش یک اینچ میباشد.

 

منبع : ویکی پدیا فارسی | ویکی پدیا انگلیسی

 

خدمات برش هواگاز

برش هوا گاز قادر است شمش فولاد به ضخامت دو و نیم متر را برش دهد ، جالب است بدانید در برش هواگاز سطح برش عمود و تقریبا صاف است .

 

برش لیزر فلزات

دستگاه برش لیزر

 

خدمات برش لیزر

خدمات برش لیزری فلزات سرو سازه

در برش لیزر ، برش توسط اشعه لیزر صورت می گیرد ، در روش برش لیزر یک منبع قوی از لیزر ، اشعه لیزر را بر روی جسم می تابد ، قسمت مد نظر از جسم که برش داده می شود یا اب میشود ، می سوزد و یا تصعید می شود که این عوامل توسط فشار گاز از روی قطعه کار پاک و تمیز می شود ، برش لیزر در بسیاری از صنایع ها از جمله نظامی ، ساختمانی ، پزشکی ، پژوهشی ، ارتباطی و … کابردهای فراوانی دارد .

سرعت برش لیزر نسبت به سایر برش ها نسبتا بالاست و توانایی تولید بالاتری دارد و همچنین دقت برش مناسبی نسبت به سایر برش ها دارد .

 

برش لیزری در شرکت سرو سازه توسط دستگاه دقیق ERMAKSAN صورت می پذیرد .

 

خدمات برش واتر جت

واتر جت هم نوعی خاص از برش است ! که در ان برش توسط اب با فشار بالا صورت می پذیرد یکی از مزایای محبوب واتر جت میان صنعتکاران این است که واتر جت ذاتا دارای برش دهندگی سرد است و ایجاد گرما خاصی نمی کند و با همین خاصیت قادر است بسیار از مواد و فلزات را بدون ایجاد سوختگی ، ذوب شدن ، شکستگی و ترک برش دهد ، که موارد گفته شده در سایر برش ها امکان وقع اش است .

واتر جت هرگز نمی شکند و کند هم نمیشود ، تولید گردو غبار بالایی ندارد و به همین دلایل گفته شده خطرات موجود در ماشین کاری کامپوزیت های الیافی و ازبست ها به حداقل می ساند

جالب است بدانید که با واتر جت می توان مواد مختلفی از جمله :

مس ، برنج ، الومینیوم ، فولاد نرم ، فولاد زد زنگ ، تیتانیوم ، سرامیک ، شیشه ، کوارتز و … برش داد !

از جمله اندک موادی که نمیتوان با جت اب یا واتر جت برش داد شیشه اب دیده است .

 

قابل ذکر است که می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر از خدمات برش لیزر سرو سازه با ما تماس حاصل پیدا کنید !