خدمات واترجت

کمی درباره خدمات واترجت و یا اب برش سرو سازه بدانیم :

خدمات واترجت

برش اب

واترجت یا اب برش نوعی موتورهای ابی هستند که برای برش موادهای سخت مثل فلزات و سنگ ها و حتی پلاستیک ها ، چوب و اسفنج و… مورد استفاده قرار می گیرد .

جت اب ( واترجت ) هرگز کند نمی شود ، نمی شکند ، گرد و غبار تولید نمی کند به همین دلیل و خطر موجود در ماشینکاری و پرداخت بر روی کامپوزیت های الیافتی و ازبست ها به حداقل می رسد !

در جت اب ، اب است که با سرعت حدود ۸۵۰ الی ۹۵۰ متر حرکت می کند و به محض برخورد این جریان به سطح فلزات یا قطع کار ، ماده بر اثیر این نیرو برش داده می شود .

یکی از برترین مزیت واترجت این است که ذاتا خاصیت برشکاری سرد دارد ، که این امر باعث می شود ایجاد حرارت و گرما نکند از همین رو واترجت از صدماتی که امکان دارد به سبب گرما و حرارت بوجود اید جلوگیری می کند ، به همین دلیل برشکاری سرد با استفاده از واترجت می توان برخی از مواد که در اثر حرارت دود سمی تولید می کنند با این روش برش داد .

در واترجت امکان ایجاد گوشه های تیز و اریب و سوراخ های شکافدار به شکل هایی با گوشه های شعاع ریز امکان پذیر می باشد .

میتوان با استفاده از اب برش پارچه ، مواد غیر بافته ، پلیمرها و پلاستیک ها ، محصولات غذایی را برش داد .

واترجت توانایی برشکاری مواد در رنج ۰٫۲۵ تا ۳۰ اینچ را دارد ، قابل توجه که هر اینچ برابر است با ۲٫۵۴ سانتی متر همچنین این نوع برش مواد سخت را معمولا در رنج ۰٫۲۵ الی ۲٫۶ اینچ را می تواند برش بزند .

از واتر جت در برخی از موارد می توان به عنوان پلیسه گیر هم استفاده کرد ، بد نیست بدانید که با استفاده واترجت می توان برای برداشتن ناصافی ها نیز بهره برد .

میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات واترجت و در مورد برش انواع مواد از ما مشاوره بگیرید ، جهت مشاهده پل های ارتباطی کلیک کنید !